Zamknij
Wczytuję dane galerii
Telesto Mist Systems
Telesto Mist Systems
Kluczowym elementem technologii Telesto jest atomizacja cieczy w specjalnie zaprojektowanych i opatentowanych głowicach, zasilanych cieczą i sprężonym gazem o niskim ciśnieniu, wykorzystujących technologię zbliżoną do tej stosowanej w silnikach odrzutowych. Modyfikacje głowic umożliwiają dopasowanie zasięgu i kształtu strumienia oraz wielości kropel. W zależności od zastosowania rozmiar uzyskiwanych w systemie kropel wynosi od 5 do 150 mikronów.
Warto zauważyć, że rozproszona ciecz ma dużo większą powierzchnię kontaktu z otoczeniem, co niesie ze sobą wymierne zalety - w przypadku walki z ogniem  umożliwia to efektywne wykorzystanie środka gaśniczego, dzięki większej powierzchni parowania, w dekontaminacji pozwala na bardzo dokładne pokrycie odkażanych powierzchni, zaś w neutralizacji zapylenia maksymalizuje skuteczność wyłapywania drobin pyłu.

Rodzina głowic
W oparciu o technologię Telesto stworzono rodzinę głowic, dostosowanych do konkretnych aplikacji - gaśniczych, ograniczenia zapylenia i dekontaminacji. Głowice Telesto zużywają jedynie od 0,5 do kilkunastu litrów cieczy na minutę (w zależności od zastosowania). Pozwala to zminimalizować ilość używanej cieczy, a co za tym idzie koszty i ewentualny negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Zastosowanie
Technologia Telesto została stworzona z myślą o walce z ogniem i ochronie przeciwpożarowej - jej unikalne cechy czynią z niej wyjątkowo uniwersalny środek gaśniczy, który jest bezpieczny dla ludzi i środowiska.

Minimalne zużycie wody
EXTINGUISHmist Telesto to mgła wodna, która pozwala gasić pożary przy użyciu minimalnej ilości wody. Dzięki uzyskaniu kropli o bardzo niewielkich rozmiarach - rzędu 25 mikronów - EXTINGUISHmist skutecznie wykorzystuje środek gaśniczy, zużywając niemal 100% podanej wody, podczas gdy tradycyjne prądy wodne używają do gaszenia tylko około 10% wody - reszta opada na ziemię i zalewa gaszony obszar tworząc szkody, które często przewyższają straty spowodowane samym ogniem.

System Telesto do walki z ogniem zużywa około 9-12 litrów wody na minutę.

Dzięki temu do zgaszenia pożaru oleju napędowego w tacy o średnicy 1,5m potrzeba nie więcej niż 2 butelki wody!

Bezpieczeństwo i gaszenie ludzi
System Telesto jest systemem niskociśnieniowym i między innymi, dlatego jest przyjazny człowiekowi z jednej strony jest prosty w obsłudze, nie powoduje klasycznego odrzutu i bez trudu może być użyty nawet przez dziecko, z drugiej zaś dzięki swojej delikatności może być bezpiecznie używany do gaszenia ludzi, na przykład ofiar uwięzionych w samochodach, budynkach, etc.

System Telesto gasi pożary:
  • ciał stałych
  • cieczy palnych
  • gazów palnych
  • urządzeń pod napięciem do 245 kV
  • oleju jadalnego
Skuteczność gaszenia została potwierdzona dla różnych zastosowań w testach przeprowadzanych przy współudziale instytucji certyfikujących, między innymi przez: CNBOP (Polska), LPCB (Wielka Brytania), DMT (Niemcy), MPA (Niemcy), PAVUS (Czechy). Szczegóły dotyczące aktualnych certyfikatów dostępne są w zakładce certyfikaty.

Źródło: http://www.telesto.pl/extinguish
Więcej informacji:
 
projekt i wykonanie igrekkwadrat © 2014