Zamknij
Wczytuję dane galerii
Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO)
Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO)
Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu projektowania, instalacji, programowania i konserwacji systemów sygnalizacji pożarowej opartych o komponenty wiodących producentów.
Wykonujemy przeglądy konserwacyjne w systemie kwartalnym, półrocznym i rocznym. Nasi technicy serwisu posiadają niezbędne kwalifikacje i szkolenia potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. W przypadku prac serwisowych i konserwacyjnych istnieje możliwość ustalenia dogodnych terminów ich przeprowadzenia również w godzinach nocnych (przerwy w produkcji, ze względu na godziny otwarcia obiektu dla klientów).

Oferujemy pomoc przy doborze odpowiedniego systemu w odniesieniu do potrzeb i wymagań klienta oraz przeznaczenia i wielkości obiektu.

W zabudowie miejskiej coraz częściej można spotkać wielkogabarytowe obiekty przeznaczone na pobyt ludzi, w których znajdują się strefy pożarowe zakwalifikowane jako zagrożenia ludzi (ZL), takie jak galerie handlowe, sale widowiskowe, stadiony, budynki wysokościowe. Przeznaczenie tych budynków powoduje, że większość znajdujących się w nich osób nie zalicza się do stałych użytkowników obiektu. Skomplikowany układ pomieszczeń lub znaczna ilość kondygnacji przekładają się na warunki ewakuacji z tychże obiektów. Do przeprowadzenia sprawnej ewakuacji nie wystarczy jednostajny sygnał alarmowy. W tego typu obiektach wymagany jest system umożliwiający rozgłaszanie komunikatów głosowych.

Dźwiękowy system ostrzegawczy jest urządzeniem przeciwpożarowym umożliwiającym rozgłaszanie sygnałów ostrzegawczych i komunikatów głosowych na potrzeby bezpieczeństwa osób przebywających w obiekcie, nadawanych automatycznie po otrzymaniu sygnału z systemu sygnalizacji pożarowej, a także przez operatora. W przypadku braku zagrożeń system może funkcjonować jako system nagłośnienia lub system wywoławczy.
Inne w tej kategorii:
 
projekt i wykonanie igrekkwadrat © 2014